28 maja 2013

Skrzynia na pamiątki dla Marty

Skrzynki dla dzieci cieszą się niesłabnącym powodzeniem :) Muszę przyznać, że słusznie - jest to wspaniała i "przyszłościowa" pamiątka dla dziecka, dla rodziców zaś motywacja, by dbać o dziecięce najcenniejsze skarby, a gdy nadejdzie pora, włożyć je do takiej skrzynki. Jako osoba już dorosła żałuję czasem, że nie miałam swojej skrzynki na skarby... znalazłby się tam miś Maciuś, Murzynka Małgosia (czarnoskóra lalka, też miałyście taką?), kosmyk włosów pierwszego pocałowanego chłopaka (II klasa podstawówki ;) ), listy od dziecięcej przyjaciółki i na pewno wiele innych drobnostek. Udało mi się wprawdzie ocalić kilka pamiątek z tamtego okresu, np. pamiętnik z wpisami klasowych koleżanek i nauczycieli, jednak odnalezienie ich wszystkich w jednym miejscu to byłoby niesamowite przeżycie! Gdy przy okazji kolejnych porządków na nie trafiam, czas zawsze staje w miejscu, a porządki... to już inny temat. 
 
Dzisiaj kolejna skrzynia na skarby, tym razem dla ślicznej Marty. Musicie uwierzyć mi na słowo, że ślicznej, bo rezolutna dziewczynka nie wyraziła zgody na opublikowanie zdjęć jej buźki na blogu :) Oczywiście szanuję wolę właścicielki, mimo, że skrzynka wiele na tym traci.
 
Całość według pomysłu Zamawiającej: drewno bejcowane, bielone i lakierowane satynowym lakierem flugger, główna ozdoba skrzyni czyli zdjęcia Marty - wszystkie w sepii. Wewnątrz skrzynki, na dnie, też było kilka zdjęć ze śmiesznymi minkami dziewczynki. Na koniec dodałam tekturowe zawijaski i drewniane literki. Motylek jest niebieski, w kolorze oczu Marty ze zdjęcia na wieku. Chyba się podobało :)
 
Pozdrawiam!5 komentarzy :

  1. Trafiłam na Twojego bloga przez bloga Twojej siostry. I muszę przyznac, że obie robicie piękne rzeczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam
    Bardzo proszę o podanie adresu @ bo nei mogę znależć. Chcialabym zamowić taką skrzynię na pamiątki slubne, jakie śa ich ceny? :)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...